X
“Është mundësia juaj për të shkruar historinë”- Ambasada Amerikane thirrje për të aplikuar për Drejtor të BKH-së. A e dini se….

Ambasada amerikane në Tiranë bën thirrje për të aplikuar për pozicionin e Drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit. Ambasada nënvizon se përveç integritetit, duhet të plotësohen edhe kushtet ligjore, duke nënvizuar se kjo është një mundësi për të shkruar historinë. “E dini se çfarë ju nevojitet për të aplikuar për pozicionin e Drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit? Integritet, përvojë.

Video/ Kur Rama ishte gati të përplasej me Merkelin, për të ruajtur paktin me Vuçiçin

Ka pasur një moment, kur ndryshe nga sa pretendon sot, Edi Rama ka qenë i gatshëm të prishet edhe me Anxhela Merkel, për të shkuar pas idesë së Vuçiçit për ndryshimin e kufinjve. Ndonëse ia kishte premtuar kancelares dënimin e idesë të shkëmbimit të territoreve, kryeministri shqiptar ka vepruar tinëz. Ai nuk e ka përfillur shqetësimin e Berlinit zyrtar. Ky.

Hapi zjarr ndaj forcave RENEA, zbulohen emrat e personave që kishte vrarë vlonjati i shumëkërkuar

Xhevahir Jonuzaj u arrestua vetëm pak ditë më parë nga forcat RENEA pas një operacioni ku pati edhe shkëmbim zjarri, nga ku mbeti edhe i plagosur në këmbë. Mësohet se Jonuzaj është arrestuat për dy vrasje të ndodhur në Vlorë në vitin 1999, ku mbetën të vdekur shtetasit Shezai Belaj dhe Shkëlqim Gerhana. Jonuzaj u dënua për vrasjet e ndodhur.

‘Video e kryebashkiakut duke pirë kokainë’/ Mustafaj: Rama zgjedh njerëz të inkriminuar

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë Besnik Mustafaj në një intervistë për rubrikën “Opinion” në “News 24” foli ndër të tjera edhe për videonku dyshohet se kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla konsumon kokainë. Mustafaj tha se Rama vazhdon të zgjedhë njerëz të inkriminuar sepse i shërbejnë atij, ndërsa shtoi se SPAK nuk duhet të hetojë vetëm këtë rast, por edhe koncesionet.

“Shpërdorim detyre”, kallëzohen në prokurori 6 zyrtarë të Hipotekës Gjirokastër

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka kallëzuar në prokurori 3 ish regjistrues dhe 3 specialistë të ish -ZVRPP Gjirokastër, pasi akuzohen për tjetësim prone. Nga auditimi i KLSH u konstatuan një sërë shkeljesh dhe parregullsi duke cënuar interesin publik e që konsistojnë në regjistrime e tjetërsime të pronave nga shteti në persona privat në mënyrë të paligjshme. Për këtë KLSH.

“Shqiptarët mashtrues”, Rama i përgjigjet moderatorit të ZDF: Shprehje e turpshme

Gazeta gjermane “BILD” ka intervistuar kryeministrin Rama në mbrojtje të shqiptarëve, pas disa sulmeve raciste e denigruese nga gazetari i ZDF. Me një gjuhë raciste dhe denigruese duke debatuar ashpër me ministrin gjerman të Transporteve, Lanz u shprehte “Tani ti je duke rënë në nivelin e lojës mashtruese të shqiptarëve”.Pas kesaj deklarate BILD ka intervistuar kryeministrin Rama. Në preononcimin e.

Mjetet ‘përplasen’ kokë më kokë, humb jetën vëllai i kryedemokratit të Librazhdit

Një aksident ka ndodhur në fshatin Pishkash, ku si pasojë ka humbur jetën vëllai i kreut të PD në Librazhd, Bujar Vretos, Ardiani. Viktima 45-vjeçar, ish-punonjës policie, ka qënë shofer i një prej dy mjeteve të përfshira në aksident pasditen e sotme. Nga përplasja e dy mjeteve të plagosur kanë mbetur edhe 3 persona të tjerë, të cilët janë transportuar.

Aksident i rëndë, humb jetën një person, plagosen tre të tjerë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në orët e pasdites në aksin Përrenjas-Librazhd. Deri më tani mësohet se nga ky aksident ka humbur jetën një person dhe janë plagosur tre të tjera Aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur Pishkash.

PD e Durrësit akuza qeverisë: 3600 familje të prekura nga tërmeti pa bonus qiraje, jetojnë akoma në çarda

Dega e Partisë Demorkatike në Durrës, ka reaguar sot në lidhje me shpërblimet që po u jepen banorëve të prekur nga tërmeti, ku ka hedhur akuza kundër qeverisë se ka braktisur të gjithë viktimat e tragjedisë. Sipas PD-së në Durrës, megjithëse u kanë kërkuar donatorëve rreth 1 miliardë euro ndihma, autoritetet kanë lënë pa bonusin e qerasë 3600 nga 4500.

Dhunonte vajzën e mitur se s’kishte larë enët, Gjykata lë në burg 41-vjeçaren në Sarandë: Video është montazh nga ish-bashkëjetuesi

Gjykata e Sarandës ka vendosur sot masën e sigurisë “arrest në burg” për Elisabeta Mitën, 41-vjeçare që dhunonte vajzën e saj të mitur se nuk kishte larë enët. Sipas vendimit të gjykatës, Mita duhet të qëndrojë në burg deri në përfundim të hetimeve, ose të një vendimi të dytë nga trupa gjyqësore. Në sallën e gjyqit, 41-vjeçarja ka folur dhe.