X
Basha për deputetët e opozitës së re: Shumë prej tyre nënshkruan mosmarrjen e mandatit, u blenë

Kreu i PD, Lulzim Basha, ka sulmuar deputetët e opozitës parlamentare. I ftuar në “Zonë e Lirë” Basha u shpreh se pjesa më e madhe e deputetëve kanë nënshkruar që të mos marrin mandatin dhe më pas kanë ndërruar mendim. Kryedmeokrati theksoi se shumë prej deputetëve u janë premtuar favore, dikujt i janë falur borxhet e të tjerëve u kanë.

U vetëflijuan për t’u ringjallur, nënë e bijë do të përcillen për në banesën e fundit në Përmet

Zhaneta Josifi, 56-vjeç dhe vajza e saj, Anisa Josifi, 30-vjeç, do të prehen në banesën e fundit në qytetin e tyre të origjinës në Përmet. Pasditen e sotme në lagjen ku ato jetonin janë afishuar edhe lajmërimet e ndarjes së tyre nga jeta, me njoftimin se ceremonia e varrimit të tyre dot të bëhet ditën e nesërme në orën 12:00..

Basha: Rama s’ka shans të shtyjë zgjedhjet ndërsa për koalicionet parazgjedhore…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është shfaqur i prerë se zgjedhjet e vitit të ardhshëm nuk do të shtyhen. Në emisionin “Zonë e Lirë” Basha hodhi poshtë çdo mundësi se Rama do të përdorë pandeminë si pretekst për të shtyrë zgjedhjet. “Korona është një problem shumë i madh. Nuk ka asnjë shans se u mbajtën në Francë, do mbahen.

Skandali i qeverisë/ Kërpaçi: Detyron maturantët të paguajnë 20 mijë lekë për të hyrë në universitet

Përmes një konference për shtyp, kryetarja e LRI dhe ish-deputetja Floida Kërpaçi denoncon një tjetër aferë të qeverisë, që sipas saj, prek maturantët dhe familjet e tyre. Sipas Kërpaçit, 2.000 lekë është fatura e radhës që duhet të paguajë çdo maturant dhe familjet e tyre për të pasur të drejtën e aplikimit për arsim universitar! “Edukimi sa më i mirë i.

Detaje nga takimi me Rama-Hoti, në nëntor mbahet kongresi i parë i drejtuesve lokalë Shqipëri-Kosovë

Zëvendëkryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka njoftuar sot se në nëntor do të mbahet Kongresi i parë ndërmjet kryetarëve të komunave Kosovë-Shqipëri. Në një njoftim në mediat sociale, ai shkruan se në kuadër të vizitës zyrtare Shqipëri, mes shumë çështjeve të bashkëpunimit me interes të përbashkët ndër-shtetëror, është shtruar edhe nevoja për thellimin e bashkëpunimit në nivel të autoriteteve të.

27 mijë euro poshtë krevatit, si u arrestua shqiptari

Policia italiane ka ekzekutuar 29 masa paraprake kundër të dyshuarve për trafik drōge në Itali. Pak kohë më parë, në Piacenza të shtetit fqinj përfundoi me sukses operacioni i koduar “Paride”, duke dërguar në pranga disa persona, kryesisht shqiptarë nën akuzat për trafik të lëndëve narkōtike. Pas arrestimeve, policia e vendit fqinj ka kontrolluar shtëpinë e të dyshuarve dhe në.

Meta me Ambasadorët e Vishegradit: Të plotësohen pa humbur kohë kushtet për hapjen e negociatave me BE

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka pranuar ftesën e Ambasadorëve të vendeve të Vishegradit, për të marrë pjesë së bashku në ceremoninë e kalimit formal të Presidencës së Grupit V4, nga Çekia tek Polonia. Sipas Kreut të Shtetit, me mbështetjen e të gjitha vendeve anëtare, si dhe duke plotësuar pa humbur më kohë kushtet për hapjen e negociatave, Shqipëria do.

Mbytet një pushues te Shkëmbi i Kavajës

Mbytet në det një person te Shkëmbi i Kavajës. Bëhet fjalë për një shtetas kosovar 73-vjeçar, i cili është mbytur duke u larë në det. Njoftimi i policisë: Durrës/Informacion paraprak Më datë 03.07.2020, rreth orës 19:12, në zonën e Shkëmbit të Kavajës, shtetasi kosovar J.B., 73 vjeç, dyshohet se është mbytur duke u larë në det, e për pasojë ka.

Arrēstohen dy shqiptarë në Itali, dëshmia e vajzë i “gropos”: Njëri bënte roje, tjetri ngjitej lart

Dy shqiptarë të moshave 20 dhe 28 vjeç janë arrēstuar mbrëmjen e djeshme në Itali pasi u denoncuan nga një vajzë. Ajo tha se kishte parë dy shqiptarët që njëri bënte roje në rrugë dhe tjetri ishte ngjitur nga përmes një tubi uji dhe kishte zbritur në ballkonin e një apartamenti. Dy hajdutët u larguan menjëherë, por përshkrimi i saktë.

Basha zbardh detajet e takimit me Hotin: I kërkova mbështetje për turizmin

Kreu i PD, Lulzim Basha, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti, mbështetje për turizmin. Basha thotë se i kërkoi Hotit dhe autoriteteve kosovare të bashkëpunojnë që të sillen sa më shumë turistë në Shqipëri për të ndihmuar turizmin në këtë kohë të vështirë. Më tej ai zbulon se kryeministri Avdullah Hoti e ftoi për një vizitë në Kosovë.