X
Eksploziv në makinë/ Flet administratori i Vllaznisë: Jam njeri i lirë, nuk më tremb asgjë

Administratori i Vllaznisë, Suad Lici, të cilit iu vendos një pako e dyshimtë me eksploziv poshtë makins por nuk shpërtheu, deklaroi se nuk ka konflikte. “Nuk kam konflikte me askënd. Jam një njeri i lirë. S’kam pasur asnjë shqetësime”. Në një prononcim për gazetarët, nga Shkodra, Lici tha se nuk ka konflikte me askënd, ndërsa theksoi se nëse bëhet fjalë.

Pakoja e dyshimtë poshtë makinës së administratorit të Vllaznisë, çfarë thotë policia

Policia e Shkodër ka reaguar në lidhje me ngjarjen ku është përfshirë administratori i skuadrës së futbollit shkodran Vllaznisë, Suad Lici, ku poshtë mjetit të tij është gjetur një pako e dyshimtë. Sipas policisë, ka dyshime se në pako ka lëndë plasëse. “Më datë 16.02.2020, rreth orës 08:56, shtetasi S. L. 46 vjeç, banues në lagjen “Ahmet Haxhija”, Shkodër ka.

Pako e dyshuar me eksploziv poshtë makinës së administratorit të klubit të “Vllaznisë” në Shkodër

Një sasi e dyshuar eksplozivi është gjetur poshtë makinës të administratorit të Vllaznisë, Suad Lici. Sasia e dyshuar si tritol nuk ka shpërthyer. Forca të shumta policia ndodhen tek mjeti i cili është i parkuar në afërsi të banesës së Licit që ndodhet pranë stadiumit “Loro Boriçi”. Pritet ardhja e eksperteve nga Tirana për të hapur këtë pako te mbështjellë.

Policia jep detaje për arrestimin e 27 vjeçarit të frikshëm. Dalin pamjet e operacionit “Trajektorja”. Akuzat e shumta që rëndojnë mbi të

Policia e Shtetit dha detaje të tjera për arrestimin e 27 vjeçarit Astrit Thaçi, i cili akuzohet për vjedhje me armë. Të paktën tetë vjedhje janë provuar ndaj tij në Tiranë, Durrës dhe Elbasan, ndërsa Policia e Shtetit se ai rezulton i dënuar në Itali me 7 vite burg për të njëjtat akuza. Njoftimi i plotë: Finalizohet operacioni policor “Trajektorja”..

VIDEO/ U kap me mbi 8 kg kokainë “Apple” dhe “Gorilla”, shihni si e kishte fshehur drogën shqiptari. Në “çdo hap”, fati ishte kundër tij

Një burrë me origjinë shqiptare u arrestua dje nga karabinierët në Bolzano me mbi 8.5 kg kokainë, mbi pakot e të cilës kishte logo të ndryshme. Policia po zhvillonte kontrolle në territor, kur rreth orës 5 të mëngjesit, ata ndaluan një makinë me targa gjermane. I dyshimtë për qëndrimin tepër i shqetësuar, bëri që karabinierët të vijonin kontrollet duke e.

VIDEO/ Policia kontroll makinave që lëvizin me shpëjtësi, ‘merr’ nën kontroll rrugën Sauk – TEG

Policia ka zhvilluar kontrolle për respektimin e qarkullimit rrugor në segmentin tashme problematik në zonën e Saukut e deri në TEG. Ja njoftimi i plotë i policisë: Segmenti më problematik, Sauk-Teg dhe unaza e re në tërësi, që ishte kthyer në pistë për të fluturuar drejtuesit e mjeteve dhe jo për të qarkulluar, që ishte kthyer në pistë për gara.

Po shkonte në punë, nëna shqiptare e dy fëmijëve përplaset për vdekje

Një aksident dramatik në orët e para të mëngjesit të djeshëm në provincën e Trevisos, i ka marrë jetën një shqiptareje. Mediat italiane shkruajnë se viktima është 52 vjeçarja Diturie Goxha, e martuar dhe nënë e dy fëmijëve. Ajo punonte në Itali i kujdestare. Rreth orës 7.50 të mëngjesit të së shtunës, gruaja po lëvizte me biçikletë kur u përplas.

Detaje nga vdekja e misterioze e adoleshentes shqiptare/ Ndarja nga i dashuri i kishte shkaktuar ankth, tentativat e nënës për ta shpëtuar

Detaje të reja kanë dalë nga vdekja e 17-vjeçares shqiptare në Itali, Aurora Grazini, e cila u gjet e pajetë mëngjesin e djeshëm në shtratin e prindërve të saj,  në shtëpinë ku banonte, në Montefiascone, Viterbo, në  Itali. Mediet italiane shkruajnë se vajza kishte pak kohë që ishte ndarë nga i dashuri i saj, për të cilën ishte ndjerë shumë.

Ngjarje tragjike në Itali/ Vdes në rrethana misterioze adoloshentja shqiptare

Një ngjarje tragjike ka ndodhur këtë të shtunë në Montefiascone, në provincën e Viterbo, ku e reja shqiptare e quajtur Aurora Grazini vetëm shtatëmbëdhjetë vjeç, u gjet e vdekur në shtratin e prindërve. Ngjarja e rëndë ndodhi vetëm pak orë pasi ajo la ambientet e spitalit Belcolle pasi kishte shkuar për shkak se nuk ndihej mirë. Megjithëse familjarët kanë njoftuar.

‘Kacifas vrau veten’/ Reagojnë mediat greke: Autoritetet shqiptare po gatuajnë diçka

Në disa media ditën e sotme u publiku lajmi se shtetasi Konstatinos Kacifas, i cili humbi jetën në Bularat të Gjirokastrës më 28 tetor 2018 gjatë një rrethimi nga forcat RENEA, nuk është qëlluar nga këto të fundit por është vetëvrarë. Ndërkohë që prokuroria nuk ka ende një përgjigje zyrtare, mediat greke shkruajnë ndër të tjera se, autoritetet shqiptare po.