X
Banorët e fshatit Barç në Korçë dalin në protestë: Duam uji, rrugë, ndriçim dhe kanalizime!

Pasditen e së mërkurës banorët e fshatit Barç në bashkinë e Korçës kanë zhvilluar një protestë për plotësimin e kërkesave të parashtruara në Bashkinë e Korçës nëpërmjet peticionit që banorët kanë firmosur dhe dorëzuar në bashki para një muaji. Disa nga kërkesat që ata kanë parashtruar në bashki janë investimet që fshati nuk i ka ndjerë gjatë 30 viteve të.

Tentuan të fusin herōinë në burgun e Beratit, prangosen dy persona

Policia ka arrestuar dy persona pasi kanë tentuar të fusin lënë narkotike në burgun e Beratit. Uniformat blu bëjnë me dije se janë arrestuar M. D., 24 vjeç, banues në Kuçovë (i dënuar më parë për veprën penale “Vjedhja”) dhe A. M., 19 vjeç, banues në Berat. Këta të fundit janë kapur në flagrancë duke tentuar të fusin lëndë narkotike.

Koronavirusi i merr jetën në moshën 33 vjeçare zyrtarit në Kosovë

Ndahet nga jeta në moshën 34-vjeçare, Afrim Tafa, një zyrtar i komunës së Shtimes në Kosovës. Mësohet se i riu humbi jetën, pasi u infektua me COVID-19. Lajmi është bërë publik nga kryetari i kësaj komune, Naim Ismajli, i cili shprehet se është trishtuar shumë. “Me pikëllim të thellë mora lajmin për vdekjen e bashkëpunëtorit dhe kolegut Afrim Tafa i.

Sherr me policin për t’u futur në gjykatë, tre të arrestuar në Shkodër

Policia e Shkodrës ka arrestuar ditën e sotme tre persona për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”. Mësohet se ata kanë kundërshtuar një policë, duke hyrë në ambientet e Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër, për të kërkuar informacion lidhur me caktimin e një seance gjyqësore, pas një padie të bërë nga këto persona. Si pasojë,.

Dalin fotot, këta janë dy vëllezërit që dyshohet se vrānë taksistin në Fushë Prezë

Arsil dhe Sajmir Shera, janë dy vëllezërit që shihni në foton më lart, të cilët dyshohet se janë autorë të vrāsjes së taksistit të moshuar, Abdulla Budlla tre ditë më parë, ngjarje e ndodhur në kryqëzimin e rrugës së Rinasit. Në një njoftim zyrtar për mediat, policia bëri me dije se gjatë operacionit u gjet edhe mjeti që kanë përdorur.

Autori “muzikant” pranon krīmin para policisë: E vrāva se më tha “grek”

Detaje të reja janë mësuar nga ēkzekutimi i 57-vjeçarit Gëzim Saraçi një ditë më parë në Gjirokastër. Mësohet se autori 33-vjeç Mihal Thimjo ishte muzikant nëpër dasma, ndërsa më herët kishte punuar edhe me mjete të tonazhit të rëndë. Autori e ka pranuar krīmin duke deklaruar se vīktima i kishte thënë “grek”, shprehje të cilën ai e ka marrë si.

Ekzēkutuan taksistin, një nga dy vëllezërit i dënuar më parë! Si u zbuluan nga policia

Sajmir Shera njëri prej dy vëllezërve të arrestuar ditën e sotme si autor i vrāsjes së taksistit 71-vjeçar Abdulla Budlla rezulton të ketë qenë i dënuar më parë. Prova më e fortë që implikon atë dhe vëllanë e tij Arsil Shera në këtë krīm, është pikërisht automjeti i tyre ku ka rënë edhe gëzhojat e shtatë plumbave me të cilin.

Vrāsja e taksistit të moshuar, policia arreston dy autorët e dyshuar

Vrāsja e taksistit të moshuar, policia arreston dy autorët e dyshuar Arsil dhe Sajmir Shera janë dy vëllezërit që dyshohet se janë autorë të vrāsjes së taksisit të moshuar, Abdulla Budlla tre ditë më parë, ngjarje e ndodhur në kryqëzimin e rrugës së Rinasit. Në një njoftim zyrtar për mediat, policia bëri me dije se gjatë operacionit u gjet edhe.

Humbi të afërmin nga koronavirusi, Erion Dasho: Spitali mezi e mbajti një ditë në jetë të sëmurin

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka humbur në të afërm nga Covid-19, një ditë më parë. Në një postim në rrjetet sociale, mjeku tregon me kronologji se çfarë ndodhi me të afërmin e tij dhe vë “gishtin në plagë”, duke dalë në përfundimin që sistemi shëndetësor ka rënë dhe është në kaos të plotë sipas tij. “Në se që.

Dalin detajet, Policia: Si u kap 33-vjeçari që vrāu mikun në Gjirokastër

Mihal Thimjo, është 33-vjeçari i arrestuar nga Policia e Gjirokastrës pas gjashtë orë kërkimesh, i dyshuari kryesor për krimin tronditës që ndodhi një ditë më parë. Gëzim Saraçi, u gjet i pajetë brenda mjetit të tij në aksin rrugor rural Polican-Suhë. Autori është kapur në automjetin e tij në rrugën nacionale pranë lagjes së njohur si “Blloku i furrave”. Të.