X
Pengmarrja në Kamzë/ Gjithçka u filmua nga kamerat, autorët dhe pengu u zhdukën në Fushë-Krujë

Gjithçka u filmua nga kamerat e sigurisë, por policia nuk ka ende asnjë gjurmë të pengmarrësve të një personi gjatë mesditës së sotme në rrugën “London” të Kamzës. Burime zyrtare bënë me dije se konflikti mund të ketë ndodhur për shkak të një makine. Pas debatit ata kanë e kanë marrë atë në makinë duke u larguar në drejtim të.

Kapet në Tiranë 64 kg hashash çokollatë, mes të arrestuarve edhe vëllai i shefit të policisë

Policia e Tiranës ka arrestuar 4 persona të cilët u kapën me 60 kilogramë drogë e llojit hashash çokollatë. Të arrestuarit janë Sh.M, E.R, D.M dhe P.A. Ky i fundit mësohet se është është vëllai i një shefi policie. Burimet bëjnë me dije se ata janë kapur në flagrancë pas përgjimeve me metoda speciale.

Demalia bën akuzën e rëndë: Veliaj kërcënon mediat duke përdorur Ambasadën Amerikane, po hakmerret ndaj “RTV Ora”!

Publicisti Ilir Demalia, ka bërë një akuzë mjaft të rëndë në drejtim të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj. Demalia shprehet se Veliaj u bën presion mediave duke përdorur Ambasadën Amerikane dhe se për këtë ka prova, të cilat sipas tij, do të publikohen së shpejti. “Përpos kësaj Lali Eri, i kërcënon këto media edhe në emër të Ambasadës Amerikane dhe.

Logoja për 100-vjetorin e Tiranës kryeqytet rezulton e vjedhur, ironia e Akil Krajës: Veliaj do të na çojë në gjykatë për shpifje

Erion Veliaj, pak ditë më parë shpalli garën për të gjithë grupet e individët kreativ që të dërgonin logon e tyre për 100-vjetorin e Tiranës kryeqytet. Në garë morën pjesë shumë persona e në fund u shpall fitues grupi “Karrota”. “💯 Vjet Kryeqytet 🎠 🗳 Mbi 35K votues moren pjese ne votimin online 📲 per logon e 100 Vjetorit te Tiranes Kryeqytet! Fitues me pak diference.

Zbulohet data/ Ja dita kur vjen në Tiranë ambasadorja e re e SHBA-ve

Mësohet data kur mbërrin në Shqipëri, ambasadorja e re e SHBA-ve, Yuri Kim. Përmes një njoftimi, ambasada amerikane kërkon që diplomates së re t’i bëhet një pritje sa më miqësore. “Në pritje të mbërritjes së ambasadores amerikane Yuri Kim, me mirësi “ruajeni datën” për një pritje sa më mirëseardhëse, të enjten, 30 janar në 17:30. Ftesat do të dërgohen me.

‘S’ka vullnet për zgjedhje të parakohshme’, Mustafaj: Rama nuk e donte bashkëpunimin me opozitën, pse na duhen Listat e Hapura

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24, ka komentuar tryezën për Reformën Zgjedhore duke thënë se, opozita e arriti një qëllim, të nxjerrë mazhorancën nga parlamenti dhe pse Rama nuk e donte këtë bashkëpunim. Nga ana tjetër ai ka thënë se nuk sheh vullnet apo kontekst politik për zgjedhjet të parakohshme, ashtu siç përfaqësues.

‘O lali… s’janë për t’u tall këto’/ Droga në Itali, si e organizonte trafikun ‘Kapoja’ Endrit Dokle nga burgu: Fol me Kuqin…

Gazeta “Si” publikon edhe sot pjesë nga dosja në të cilën Endrit Dokle u shpall fajtor për trafikimin e heroinës dhe u dënua me 18 vite burgim. Ai përshkruhet si personi që koordinon përmes numrave telefonikë të identifikuar nga italianët se i posedonte në burg dhe pikërisht prej andej ai jepte urdhrat për secilin. Në një moment, prokuroria përshkruan se.

“Presin tubat e ujit, llampat i kthejnë në thika”, gardiani tregon situatën në burgun grek dhe përplasjen e bandave greko-shqiptare

Dy të burgosur, dy grupe rivale, dy drejtues të bandave, të cilëve u “prenë kokat”, pra u përjashtuan nga pozicioni i tyre në një burg, ku fryma e rebelimit vjen gjithmonë e më në rritje. Portali grek, Zougla.gr, prezanton për herë të parë atë që po ndodh kohët e fundit në burgun e Avlonas, ku të burgosurit janë kryesisht të.

Zjarri në Kurbin, pamje nga shtëpia ku u dogj fëmija dy vjeç (VIDEO)

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një banesë në fshatin Sanxhak të Kurbinit duke i marrë jetën një fëmije 2-vjeçar. Policia konfirmoi se fëmija është gjetur i asfiksuar pa jetë brenda kësaj banese dhe me shenja djegie. Forca të shumta policie dhe zjarrfikësit janë në vendngjarje. Lapsi.al sjell pamje nga vendi i ngjarjes. Kurbin/Informacion paraprak Sot, rreth orës 15:00, në banesën.

3.4 milion € në Toyota Yaris/ Gjykata e Tiranës liron gjashtë të arrestuarit

Gjykata e Tiranës ka ndryshuar sot masën e sigurisë për 6 personat e dyshuar të rastit të bujshëm “Toyota Yaris”. Sipas “BalkanWeb” se është vendosur “Detyrim Paraqitje” për kushërinjtë e shpallur në kërkim ndërkombëtar, Elvis dhe Alfred Vladin, si dhe për biznesmenin Alban Mollaymeri, Agim Çekajn, Klevis Cani dhe Edi Lika.