X
Kapet kamioni me mbi 200 kg drōgë në doganën e Bllatës

Një sasi e konsiderueshme lënde narkōtike e dyshuar kanābis sativa është kapur në doganën e Bllatës. Lënda narkōtike mbi 200 kg është gjetur në një kamion me logot e një mobilierie. Kamioni me targa AA 450 YE po ikte drejt Maqedonisë së Veriut. Mësohet se kamioni ishte i përshtatur dhe sasia e kanabisit ishte vendosur në një pjesë të ndarë.

Vjedhje dhe dhūnë ndaj partnereve të tyre, arrestohen shtatë persona në Tiranë

Policia e Tiranës gjatë 24 orëve të fundit ka vënë në pranga shtatë shtetas, dy prej tyre të shpallur në kërkim. Nga specialistët për Hetimin e Krīmit në Komisariatin Nr. 3 u bë arrestimi në flagrancë, për veprën penale “Vjedhja me dhūnë”, i shtetasit L. S., 44 vjeç, pasi pranë mbikalimit të Casa Italia-s i ka vjedhur shtetases E. Q.,.

Bardh Spahia nxjerr rezultatin e testit të qytetarit: Dy herë i dolën false, qeveria hesht para këtyre situatave

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia përmes një statusi në rrjetet sociale ngre dyshime mbi cilësinë e tamponëve e kiteve të testeve për të identifikuar praninë e Covid-19 aktual ose të kaluar. Referuar denoncimit të një qytetari, Spahia thotë se ka rezultuar dy herë negativ në tamponim, ndërkohë që babain e kishte me Covid 19. Por pas një muaji i.

“Kokat” e krīmit refuzojnë izolimin në “41 bis”, avokati i Shullazit ankimon vendimin: Punon në burg dhe ka sjellje të mirë!

“Kokat” e krīmit kanë nisur të refuzojë izolimin në qelitë e burgut të sigurisë së lartë “41 bis”. Të parët që e hedhin këtë hap janë Emilano Shullazi dhe anëtari i bandës së tij, Gilando Dani. Ka qenë avokati i Shullazit, Vladimir Meçe, që sot ka ankimuar vendimin për izolimin e klientit të tij në qelitë e posaçme “41 bis”..

Familjarët me qese në duar presin me ankth para Infektivit, Pëllumb Pipero me listë në dorë tregon gjendjen e pacientëve

Situatë e përhapjes së COVID-19 në vend sa vjen edhe bëhet me shqetësuese, po ashtu problematike mbetet dhe situatë në Spitalin Infektiv, që sipas Ministrisë së Shëndetësisë është thuajse në kapacitet të plotë. Familjarët e pacientëve të shtruar në Spitalin Infektiv janë ankuar se nuk kanë marrë informacion për gjendjen e të afërmve të tyre në 36 orët e fundit..

Borxhi i pashlyer, zbardhen detaje nga pengmarrja e lezhjanit, i riu nga Durrësi: Nuk do të ndalem deri sa të marr mbrapsht borxhin që më ka

Mori peng lezhjanin, arrestohet 29-vjeçari nga Durrësi. Ngjarja është regjistruar ditën e martë në zonën e Plazhit në Durrës, e njohur si Lagjja 13. Sipas Policisë, F. K., 29 vjeç, banues në Durrës, ka marrë peng duke e mbajtur forcërisht në makinën e tij shtetasin me iniciale D. Xh., 34 vjeç, banues në Lezhë. Ka qenë pikërisht ky i fundit,.

Vetëvendosje nis mbledhjen firmave për rrëzimin e qeverisë “Hoti”

Lëvizja Vetëvendosje kërkon të rrëzojë Qeverinë e Avdullah Hotit me mocion mosbesimi. Kështu Vetëvendosje ka nisur mbledhjen e firmave për shkarkimin e qeverisë. Në një konferencë për media, shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, tha se “Nga sot Vetëvendosje nis mbledhjen e nënshkrimeve për ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë”. Ndërsa, deputetja Arbërie Nagavci e quajti.

VIDEO/ Merr flakë autobusi i linjës së Paskuqanit, detajet e para

Autobusi i linjës Paskuqan-Babrru-Qendër është përfshirë nga flakët mesditën e sotme. Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një difekti teknik në pjesën e motorit. Nga zjarri nuk ka njerëz të lënduar, ka vetëm dëme materiale. Në video, mund të shikoni pamjet e djegies së autobusit. Tiranë/Informacion paraprak Më datë 06.08.2020, rreth orës 13:00, në Paskuqan.

“Punësimi mbetet prioriteti im kryesor”, Basha: Do e sjellim ekonominë në shinat e zhvillimit

Kryedemokrati Lulzim Basha është ndalur tek situata ekonomike në vend. Sipas Bashës, pesë muaj pas mbylljes nga pandemia, është fakt që paketat ekonomike të qeverisë rezultuan gjysmake dhe pa asnjë efekt për të lehtësuar krizën. Basha thekson mes të tjerash se PD i ofroi qeverisë propozime konkrete për të parandaluar thellimin e krizës, por qeveria Rama refuzoi t’i marrë në.

Greqia jep lajmin e mirë për punëtorët sezonalë: Leja e qëndrimit shtyhet me 90 ditë. Përfitojnë edhe shqiptarët

Ministria e Zhvillimit Bujqësor në Greqi publikon qarkoren me shtyrjen e lejeve të qëndrimit për punë sezonale në Greqi. Nga ky vendim përfitojnë edhe mijëra punëtorë nga Shqipëria që e zgjedhin vendin fqinj për punë sezonale. Në bashkëpunim me ministrinë e Mbrojtjes së Qytetarit për përballimin e situatës së shkaktuar nga covid-19, bazuar në kuadrin ligjor lehtësues për rimëkëmbjen e.