X
Dhunë ndaj nënës, lëndë narkotike dhe drejtim mjeti në gjendje të dehur! Pesë persona përfundojnë në pranga në Tiranë

Policia e Tiranës ka arrestuar pesë persona pasi kanë kryer vepra të ndryshme penale. Kështu në pranga ka rënë një 24-vjeçar pasi është kapur me lëndë narkotike. Po ashtu në pranga ka rënë dhe një 33-vjeçar pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj nënës së tij të cilës iu plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhërit të mbrojtjes së menjëhershme..

“Skandal korrupsioni në Vorë, qeveria urdhëron shembjen e pallatit të padëmtuar”, Noka me banorët: Më 25 prill merr fund qeveria e mafies së ndërtimit

“Skandali me prishjen e banesave të padëmtuara nga tërmeti më Vorë është zgjeruar edhe me një pallat tjetër”. Kështu deklaron Partia Demokratike. Banorët e këtij pallati takuan drejtuesin politik të Vorës, Flamur Noka, duke shprehur revoltën për padrejtësinë dhe vendimet korruptive të pushtetit kundër tyre. Një banor tregon për vendimin e prishjes që sapo u ka ardhur nga bashkia, pavarësisht.

Rama tregon se si do të ndërtohet skuadra e tij garuese në zgjedhjet e 25 prillit

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se deputetët aktualë të grupit parlamentar do të jenë sërish në listën e PS. Teksa ka prezantuar disa finalistë të programit “Deputeti që duam”, Rama tha se grupi parlamentar ka qenë vijimisht solid dhe mbështetës për reformat, për vendimmarrjet e vështira dhe për çuarjen përpara të punës përpara dhe se do të jetë boshti i.

Po ngjitej në mal me shokët, humb jetën tragjikisht i riu shqiptar në Itali (Emri+Foto)

Një i ri shqiptar ka humbur jetën, teksa ngjitej për alpinizëm në malin Marmagna në Itali. Mediat italiane raportojnë se 18-vjeçari Marinel Senka jetonte në Pontremoli. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 02:00 , ndërsa lajmi i hidhur tronditi gjithë komunitetin e asaj zone. Po ashtu, mediat raportojnë se shqiptari ishte bashkë me 2 shokë të tjerë, të cilët ishin.

Bylykbashi: Më 25 prill duhet të zhdukim fjalën ‘ish-pronarë’

Ish deputeti i Partisë Demokratikë Oerd Bylykbashi ka reaguar gjatë ditës së sotme pas prezantimit të Programit të PD për pronarët nga kreu demokra Basha. Në një postim në facebook ai shkruan se, PD do të shfuqizojë ligjin e rilindjes për Pronat.  “Ai ligj do te anulohet! Pas 25 prillit nuk duhet te kete ishpronarë por vetëm pronarë që gezojnë.

COVID-19/ Infektivi dhe Sanatoriumi plotësisht të mbushur, gazetari flet për situatën në spitale: Javën e fundit 12 vdekje më shumë se një javë më parë

Të dyja spitalet kryesore të COVID-19 në vend janë plotësisht të mbushura. Gazetari Erjon Skëndaj raportoi për “BalkanWeb” se para Infektivit situata ka qenë e qetë por nuk ka qenë e tillë në 24 orët e fundit, sepse kanë mbërritur 40 urgjenca në 24 orët e fundit. “Në sanatorium deri në 8 të mbrëmjes vetëm 3 urgjenca, për shkak të.

Rama: Brenda dy javëve të para të Marsit vijnë 14 mijë vaksina AstraZeneca nga COVAX

Brenda dy javëve të para të marsit do të mbërrijnë në Shqipëri sasitë e para të vaksinave AstraZeneca nga mekanizmi COVAX ku bën pjesë edhe vendi jonë. Lajmin e ka bërë me dije kreu i qeverisë Edi Rama me anë të postimit në Facebook teksa pa nga afër procesin e vaksinimit që po vazhdon në stadiumin Air Albania. Rama thekson.

Evis Kushi fiton betejën me COVID: Mesazh për ata që s’e besojnë sa i rrezikshëm është ky virus

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka fituar betejën me COVID-19. Lajmin e ka bërë me dije vetë ajo përmes një postimi në rrjetet sociale. Kushi shkruan se pas rikuperimit të plotë ndihet e lehtësuar dhe me dëshirën e madhe për të shërbyer me përgjegjësi dhe përkushtim. Ajo bën thirrje që duhet sa më shumë kujdes dhe vigjilencë në respektimin e.

Takimi në Kombinat, Këlliçi: Banorët e dëmtuar nga tërmeti duan garanci jo fjalë që i merr era

Kryetari i Forumit rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka vijuar takimet në Kombinat dhe ka biseduar me banorët që janë dëmtuar nga tërmeti. “Shtëpia është gjithçka kanë”, shkruan ai në facebook. “E gjithë jeta e tyre qëndron brenda atyre mureve”. “Duan garanci se ç’do bëhet me ta”. “Një dokument apo shkresë e rregullt, jo fjalë që i merr era”..

Alibeaj me fermerë në Roskovec: Më 25 prill i japim fund së keqes. Puna në fshat do të shpërblehet

“Në fshatrat e qarkut të Fierit, tregohet shumë qartë prapambetja 8-vjeçare, për shkak të mosmbajtjes së premtimeve nga qeveria”. Kështu deklaroi koordinatori politik i qarkut Fier, Enkelejd Alibeaj, i cili bisedoi me banorë të fshatit Vlosh në Roskovec. Sipas PD dhe banorëve, kjo zonë është harruar nga pushteti i çdo niveli. “Prania e qeverisë ndihet vetëm me gjoba dhe taksa”,.