X

SPAK kërkon 63 vite burg për bandën e Habilajve

Prokuroria e Posaçme SPAK kërkoi 63 vite burg në total për anëtarë të grupit kriminal të ashtuquajtur Habilaj.

Ata akuzohen për trafik e kultivim narkotikësh në kuadër të grupit kriminal.

Konkretisht SPAK kërkoi për Moisi Habilajn, 18 vite burg, Nezar Seitin 15 vite burg, Meridian Sulajn 15 vite burg dhe Fatmir Minaj 15 vite burg.

Moisi Habilaj tashmë ndodhet në arrati, teksa edhe në Itali, për të njëjtat akuza është dënuar rreth 18 vite burg

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Komisioneri Varhelyi nesër në Shqipëri, do të sjellë 145 mijë vaksina Pfizer, takime me Ramën e Bashën

Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varhelyi, do të mbërrijë nesër në orën 10:00, në Rinas, ku do të zhvillojë vizitën e...

Close