X

Nuk ka rinovuar kontratën, gazeta “AS” e çon sulmuesin e Real Madrid tek Milan: problem mbetet…


-Negociatat aktualisht janë “ngrirë” siç tha Paolo Maldini dhe në Milano të gjithë janë përqendruar për të arritur Champions League nëpërmjet katër vendeve të para. Megjithatë lajme të rëndësishme vijnë nga Spanja sa i përket të ardhmes së sulmuesit të Real Madrid Lucas Vazquez.

Sipas gazetës AS, negociatat për rinovimin kanë ngecur dhe madje ai ka refuzuar edhe një ofertë nga Atletico Madrid.“Nëse ai nuk rinovon kontratën e tij me Realin (e cila skadon në qershor) pothuajse me siguri do të shkojë te skuadra e Milanit” lexohet në artikullin e AS.

Pikërisht për këtë arsye, vullneti i tij do të ishte të qëndronte me madrilenët, por negociatat për rinovimin kanë ngecur. Real dëshiron ti ulë pagën i cili kërkoi jo më pak se 5 milion euro për katër vitet e ardhshme.Një distancë shumë e madhe që Milan, i cili do të kishte një ofertë prej 4 milion në vit të gatshëm, shpreson të shfrytëzojë për ta sjellë lojtarin në Milano në një transferim falas.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Finalja e Europa League: Merret vendimi zyrtar, 9500 tifozë në stadium

Finalja e Europa League do të zhvillohet më datë 26 maj në Gdansk të Polonisë. Manchester United mund të cilësohet...

Close