X

Kapja e 142 kg kokainë në Durrës, prokuroria mban nën përgjim tre persona të dyshuar


Prokuroria e Durrësit është duke vijuar hetimet për sasinë e 142 kg kokainë te kapur në Portin e Durresit. Për këtë rast janë mbajtur nën përgjim 3 persona, të cilët dyshoheshin se ishin të përfshirë në këtë trafik. Hetuesit tregohen të rezervuar për sa i përket rezultateve të përgjimeve dhe nëse janë siguruar apo jo prova të reja. Për sasinë e drogës përfunduan në pranga Klajdi Xibraku dhe Erion Peti.

Hetuesit fillimisht i përqëndruan hetimet edhe tek ngarkesa e 49 kg kokainë të kapura në 1 prill në kontenierin e Selim Çekajt, babit të Arbër Cekajt, kjo për shkak edhe të ngjashmërisë se si ishte fshehur

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Shkresa zyrtare që firmosën 50 deputetët për shkarkimin e Metës, mungon Rama! Akuzohet se nxiti konflikt dhe mbajti anën e opozitës

Taulant Balla ka bërë publik dokumentin me arsyet se përse deputetët e Partisë Socialiste kërkojnë shkarkimin e Metës. Sipas tyre,...

Close