X

Finalja e Europa League: Merret vendimi zyrtar, 9500 tifozë në stadium


Finalja e Europa League do të zhvillohet më datë 26 maj në Gdansk të Polonisë. Manchester United mund të cilësohet i kualifikuar pas triumfit 6-2 në duelin e parë gjysmëfinal ndaj Romës.

Përballja tjetër është ajo mes Villarealit dhe Arsenalit. Ekipi spanjoll fitoi 2-1 në fushën e vet dhe sfida e kthimit që do të luhet të enjten në Londër, do të jetë tepër e fortë dhe e luftuar.

UEFA ka marrë një vendim zyrtar ditën e sotme, duke gëzuar tifozët e skuadrave. Në “Stadion Miejski” do të kenë mundësi të futen 9500 tifozë, ndryshe 25% e kapacitetit të stadiumit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Laçi likuidon Kukësin, bardhezinjtë rikthehen në garë për titull, vendos Lushkja me një “dopjetë”

Më në fund Laçi rikthehet të bëjë të madhin më të mëdhenjtë, thyen pastër Kukësit dhe mban të ndezur objektivin...

Close