X

Revoltohen belgët, kundër kufizimeve anti-COVID, policia përdor gaz lotsjellës ndaj protestuesve

Policia belge ka përdorur uji dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën, që ishim mbledhur si shenjë revolte kundër masave anti-COVID, në një park në Bruksel.

Në park ishin mbledhur qindra persona, që kanë shkelur masat anti-COVID, dhe besohet se turma ishte organizuar vetëm një ditë para lirimit të masave epidemiologjike.

Organizatorët kishin planifikuar gjithçka përmes rrjeteve sociale, duke u bërë thirrje të gjithëve për pjesëmarrje.

Megjithatë, postimet e tyre janë fshirë pasi gjykata i paralajmëroi se pjesëmarrësit rrezikonin të arrestoheshin apo të dënohen.

Shumë prej tyre as që mbanin maskë, veprim ky që nuk është me detyrim në Bruksel, kurse pas ndërhyrjes së policisë është shpërndarë turma e revoltuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Bota Kryesore, LAJME
Brisida Shehaj akuzon Bashën për humbjen: Harruam që ai kishte skenaret e veta, jo të opozitës!

Kandidatja për deputete e Lëvizjes Socialiste për Integrim, e cila u rendit e fundit në listë, Brisida Shehaj ka akuzuar...

Close