X

Ku renditet Berisha? Nga Basha dhe aleatët te risitë, votat e kandidatëve të PD-së në Tiranë


Në Tiranë po vijon procesi i numërimit të votave preferenciale për kandidatët në listat e partive. Deri në orën 17:45 janë numëruar 250/1243 kuti votimi. Pa llogaritur njësinë nr. 10  ku u votua dhe numërua elektronikisht dhe rezultati doli në 26 Prill në orën 08:00, rezultati në Tiranë në listën e PD vijon që të sjellë surpriza për renditjen e kandidatëve për vota preferenciale.

Në vendin e parë (gjithmonë pa llogaritur njësinë 10) është lideri i partisë Lulzim Basha me 3202 vota, i ndjekur nga Belind Këlliçi me 2861, më pas vjen Agron Shehaj me  2534 vota, Grida Duma me 2082. Sali Berisha që nuk ishte shumë aktiv në terren këtë fushatë në qarkun e Tiranës ka marrë deri tani 1293 vota.

Votat preferenciale-Numëruar 250/1243 QV total (pa llogaritur të njësisë 10)

1              Lulzim Basha      3202

2              Jorida Tabaku    1226

3              Alfred Rushaj     320

4              Albana Vokshi   673

5              Sali Berisha         1293

6              Agron Shehaj     2534

7              Fatmir Mediu     1246

8              Grida Duma        2082

9              Shpëtim Idrizi     1633

10           Belind Këlliçi       2861

11           Vangjel Dule       159

12           Mesila Doda       470

13           Dashamir Shehi 1155

14           Flamur Noka      1457

15           Orjola Pampuri  408

16           Aldo Bumçi         431

17           Ivi Kaso                 1027

18           Orjela Nebijaj    1102

19           Gent Strazimiri  605

20           Mirela Dragoni 229

21           çlirim Gjata         84

22           Sali Shehu           361

23           Dorjan Teliti        233

24           Enkelejda Sallaku 146

25           Arben Tafaj         457

26           Gentjan Muça   357

27           Arjana çela          37

28           Artur Roshi         47

29           Anduena Qefalia 273

30           Ylber Valteri       142

31           Taulanda Jupi     86

32           Petrit Doda         1089

33           Korab Lita            697

34           Lediana Fratari  324

35           Asllan Dogjani    961

36           Et’hem Aga         298

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Rezultati i zgjedhjeve/ Artan Fuga: Opozita qëndroi në bunkerin e militantizmit politik

Teksa e gjithë vëmendja është përqendruar tek 25 prilli dhe ajo çka prodhuan këto zgjedhje vendore, akademiku Artan Fuga ka...

Close