X

Nis gjyqi për Rudolf Nikollin, plagosi me thikë pesë besimtarë në xhaminë te Rruga e Kavajës

Ka nisur seanca për 34-vjeçarin Rudolf Nikolli.

34-vjeçari nga Burreli, u arrestua për sulmin në xhaminë, “Dine Hoxha”, ku mbeten të plagosur me thikë pesë besimtarë.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi në Xhaminë “Dine Hoxha” te Rruga e Kavajës në Tiranë.

Fillimisht ai goditi me thikë një besimtar që ishte në picerinë aty pranë dhe më pas u fut brenda duke plagosur katër të tjerë.

Besimtarët e tjerë ndërhynë duke arritur t’ia hiqnin thikën nga dora duke e nxjerrë jashtë dhe më pas u neutralizua po nga besimtarët deri sa aty mbërriti policia.

Të plagosur nga kjo ngjarje mbetën Donald Koçi, 35 vjeç, Saba Peposhi, 22 vjeç, Maringlen Konja, 24 vjeç, Kleon Jupaj, 26 vjeç dhe Amri Tolaj, 23 vjeç,

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Meta: Tre bandat që blejnë vota dhe terrorizojnë qytetarët e Durrësit

Presidenti i Republikës Ilir Meta, në një konferencë për mediat ka bërë përgjegjës kryeministrin Edi Rama për incidentet e ndodhura...

Close