X

Zgjedhjet e 25 prillit, ambasadorët mesazh-shqiptarëve: Mos e shisni votën!

Ambasadorët e OSBE, BE si edhe OKB-së kanë reaguar për zgjedhjet e 25 prillit.

Në një video-mesazh të postuar në rrjetet sociale, ambasadorët Elsa Hastad e Suedisë, e SHBA-së, BE-së, OKB-së, OSCE-së, Spanjës dhe Sllovenisë, njëzëri bëjnë thirrje për të mos e shitur votën e tyre, por për ta përdoruar atë në zgjedhje për hir të demokracisë.

“Mos e jepni votën tuaj, mos e shitni atë – përdoreni ditën e zgjedhjeve! Shikoni videon tonë me një mesazh rreth votimit nga Ambasadorët. Sepse demokracia është e paçmueshme”, shprehen ata.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Gati për zgjedhjet e 25 prillit, nis shpërndarja e fletëve të votimit në vend

Zëdhënësja e KQZ, Drilona Hoxhaj ka informuar për mediat se tashmë procesi zgjedhor ka marrë hovin përfundimtar dhe është gati...

Close