X

Vjosa Osmani: Kosova synon anëtarësimin në OSBE

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka zhvilluar ditën e sotme një takim me shefin e Misionit të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE), në Kosovë Michael Davenpont.

Ndërsa e uroi për fillimin e detyrës së në Republikën e Kosovës, Presidentja theksoi rolin e rëndësishëm të OSBE-së, duke u shprehur se Republika e Kosovës synon anëtarësimin në këtë organizatë.

Nga ana tjetër, Davenport shprehu gatishmërinë e tij dhe të OSBE-së për të bashkëpunuar në të gjitha fushat.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Kush po e fiton garën elektorale në rrjetet sociale?

Nga Besar Likmeta Ndryshe nga zgjedhjet e mëparshme, pandemia e COVID-19 dhe masat e distancimit social i kanë detyruar partitë...

Close