X

Koronavirusi në Shqipëri, dy të vdekur 179 raste të reja dhe në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur se në 24 orët e fundit janë kryer 2652 testime nga të cilat 179 persona kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë të prekur me koronavirus edhe dy persona, ndërsa 587 kanë arritur të fitojnë betejën me virusin.

Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 182 pacientë, 14 në terapi intensive, nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Nasip Naço s’i përmban emocionet pas largimit nga LSI-ja: Jam me fat që jam me Ramën

Ish-deputeti i LSI-së, Nasip Naço, i cili së fundmi është bashkuar me Partinë Socialiste dhe kandidon me si deputet i...

Close