X

Klevis Balliu: Vendi i Ramës pas zgjedhjeve është burgu

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu thotë se vendi i kryeministrit Edi Rama pas zgjedhjeve të 25 prillit, do të jetë në burg. Nga ana tjetër, i pyetur në studion e ”Abc News Albania”, për festën e Ramës ndja Bashës tha se është e pamundur pasi shqiptarët presim ndryshimin.

”Nuk ka për të ndodhur, nuk ka asnjë arsyje për të ndodhur. Në këët rast ekziston JO-ja. Për shkak të interesit kombëtar, por edhe të demokracisë dhe çfarë demokracie do të kishte këtu nëse të gjithë bëhen në një anë, ku është opozita? Demokracia shikohet nga fuqia që ka opozita”,-tha Balliu më tej.

Po ashtu ai thotë se ndryshimi është kthyer në një emergjencë kombëtare. ”Ndryshimi për shqiptarët është si oksigjen ekonomik. Borxhi është rritur, taksat janë rritur, vetëm rrogat nuk janë rritur. Ku kanë ikur paratë e qytetarëve shqiptarë. Ka marrë zotëria (Edi Rama) 500 milion euro për pandeminë, ka 136 milion euro”.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Takimi i Ramës në Berat, Lefter Maliqi: Ishte “funerali” i Rilindjes

Kandidati për deputet i LSI në Berat, Lefter Maliqi thotë se takimi i Edi Ramës sot në ktë qytet tregoi...

Close