X

E akuzoi LSI, KQZ gjobit kryebashkiakun e Vorës, Gentian Picarin

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka gjobitur me 10 mijë lekë kreun e Bashkisë së Vorës Gentian Picari.

KQZ e gjobiti Picarin pas akuzave të ngritura nga LSI për shpërdorim detyre.

Kreu i Bashkisë së Vorës ka të drejtë që brenda 8 ditëve ta apelojë vendimin në KAS.

LSI e akuzoi Picarin se nuk kishte dhënë informacione se ku do të vendoseshin materialet zgjedhore në faqen e Bashkisë, siç në fakt e parashikon Kodi Zgjedhor.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME, LIFESTYLE
Akuzohet se përdhunoi dhe dogji të gjallë 12-vjeçaren në Greqi, rihapet çështja e shqiptarit

Është rikthyer për hetim çështja e 12-vjeçares shqiptare Zeneida Selimaj, e cila u dogj e gjallë në 2011. Ngjarja e...

Close