X

I papunë, 27-vjeçari shqiptar kapet me sasinë rekord të kokainës dhe një “mal” me euro

Një shtetas shqiptar 27-vjeçar përfundoi në pranga pasi u kap në posedim të një sasie të madhe kokaine.

Agjentët e policisë së Milanos, gjatë një kontrolli të martën në mbrëmje, rreth orës 20 përmes Bra, e pikasën atë duke hipur në një makinë, por sapo pa policët, u largua në këmbë.

Pasi u ndalua, 27-vjeçari u tregua shumë nervoz. Agjentët e kontrolluan duke i zbuluar 19.200 euro.
Nga një kontroll i mëtejshëm, i riu ishte i papunë dhe në lidhje me sasinë e parave që kishte, ai ofroi justifikime kontradiktore dhe jo shumë të besueshme, të tilla si detyrimi për të blerë një makinë në zonë, por pa qenë në gjendje të jepte emrin ose numrin e telefonit të shitësit, të cilit duhet t’i jepte shumën.

Në shtëpi 280 mijë euro dhe 30 kg kokainë

Më në fund, policët kontrolluan banesën e 27-vjeçarit, në zonën Pozzo Strada, ku gjetën materiale të ndryshme për paketimin e dozave (video më poshtë) dhe 33 pako kokainë të pastër për një peshë totale prej gati 30 kg. Substanca, me pakicë, do të kishte dhënë rreth 2 milion e gjysmë euro. Për më tepër, agjentët gjetën edhe 280 mijë euro të tjera. Për 27-vjeçarin dyert e burgut janë hapur. “Sekuestrimi është absolutisht i jashtëzakonshëm: kishte mbi 30 vjet që asnjë kapje e tillë e kokainës nuk u pa nga policia“, sqaron deklarata.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Vasili: Koha e Rampallës ka mbaruar! Rampalla bëri qesharake Ushtrinë dhe Policinë

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, deklaron se Edi Rama bëri qesharake Ushtrinë dhe Policinë, që lufton me...

Close