X

Varane pozitiv me Covid-19, Reali pa mbrojtje ndaj Barcelonës

Pa Dani Carvajal, kapitenin Sergio Ramos dhe mbrojtësin francez Raphael Varane në sfidën e parë çerekfinale të Championsit ndaj Liverpoolit por edhe në El Clasicon e së shtunës ndaj Barcelonës.

Trajnerit të Realit Zinedine Zidane i duhet të improvizojë në mbrojtje jo vetëm për përballjen ndaj The Reds por edhe për duelin e së shtunës ndaj Barçës.

Nëse Sergio Ramos dhe Dani Carvajal janë të dëmtuar, mungesa e Varane ka të bëjë me faktin se sëfundmi ka rezultuar pozitiv ndaj COVID-19.

Në këtë mënyrë mbrojtësi francez është izoluar menjëherë në shtëpinë e tij dhe do të jetë mungesa e madhe e Realit të Madridit për rreth dy javë, duke humbur dy nga duelet më vendimtare të sezonit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Sulmusesi/ Manaj merr oferta nga Bundesliga dhe Seria A

Rei Manaj mund të ketë sezonin e ardhshëm një vend në një prej pesë ligave më të rëndësishme në Europë....

Close