X

Pano Soko: Paratë e Becchettit t’i paguajë Rama, të shesë shtëpinë, të marrë kredi!


Pano Soko, Kandidati i “Nisma Thurje”, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ku foli për gjyqin e Becchettit, që Shqipëria e humbi dhe nga xhepat e shqiptarëve do të dalin plot 110 milionë euro.

“Ne të gjthë çuditemi se si kap Agaçi një biznesmen. Si ka mundësi që Shqipëria nuk mbrohet nga një akuzë, nuk mori njeri të depononte? Si ka mundësi që kryhen procedurat jo në zbatim të ligjit? Më ngjajnë me një ndeshje futobolli, ku një portier që është lënë në portë, e lë golin. Ndoshta mund të jetë ndeshja e shitur.

Unë dyshoj, që thjeshtësia me të vilin janë kryer veprimet e parregullta, mos kundërshtimi i veprimeve, të gjitha më lënë të habitur, siç do të më habiste një portier që e lë topin të shkojë në rrjetë.

E dyta, kemi një vendim gjykate, që përmend disa fajtorë. Gjyqësori shqiptar duhet të marrë vendimin, janë gjetur fajtorët me emër dhe mbiemër. Prokuroria ti marrë këta persona dhe t’i transferojë dënimin.

Të gjithë ata që janë përmendur në vendimin e gjykatës. Rama, Agaci, Veliaj, të gjithë përsonat e përmendur.

T’ju konfisohen paratë, shtëpinë cdo gjë që kanë, faji është individual.

Nuk futem në llogaritë e tyre. Të marrin kredi në bankë, të bëjnë ctë duan”, tha Soko.

/TPZ.al/

EMISIONI I PLOTË: 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME
Takimet me Yuri Kim, Kryemadhi: Do të ishte shumë mirë që të kishim investime amerikane në Elbasan

E ftuar në emisionin ‘Debat dhe Transparencë’, në televizionin Skampa kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur mbi takimet me...

Close