X

Baba Mondi bën deklaratën e bujshme: 50% e shqiptarëve janë bektashinj!


Baba Mondi, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi në MCN TV, ku ka folur për bektashizmin dhe çështje të ndryshme të aktualitetit në Shqipëri.

Baba Mondi bëri deklaratën e bujshme se 50% e shqiptarëve, i përkasin fesë së Bektashinjve.

“50 përqind e shqiptarëve janë bektashinj. .Të gjitha rregjistrimet që janë bërë këtu janë të politizuara nuk është dy pëqind siç është thënë në kohën e komunizmit . Ne si rregjistrim kemi ngelur nga koha e Zogut, prandaj duhet rregjistrim i ri dhe duhet me detyrim . Në botë janë rreth 150 milionë bektashinjë, ndërsa në Shqipëri kurresi nuk janë dy përqind “, deklaroi Baba Mondi.

EMISIONI I PLOTË:

LEXO EDHE:

Baba Mondi ka një mesazh për të gjithë shqiptarët për 25 prillin: Populli të shprehë vullnetin i lirë në kutitë e votimit!

Vaksinimi i klerikëve, Baba Mondi: Nuk më ka ardhur njeri për vaksinën, por unë kam frikë vetëm Zotin!

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME, VIDEO
Osmani uron Kurtin: Kapitull i ri, na priftë e mbara në rrugëtimin tonë të drejtë

Deputetja dhe kandidatja për presidente, Vjosa Osmani, ka uruar Albin Kurtin për zgjedhjen e tij si kryeministër i Kosovës. Osmani,...

Close