X

Sot mot me diell, si do të ndryshojnë temperaturat

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se moti për ditën e martë parashikohet kryesisht i kthjellët në të gjithë territorin dhe me vranësira të pakta kalimtare përgjatë relieveve malore.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Veriperëndim 1-8 m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare fiton shpejtësi deri në 15 m/sek.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 4/18 Diell

Kukës 0/16 Diell re

Lezhë 3/19 Diell

Dibër 2/17 Diell re

Durrës 6/19 Diell

Tiranë 7/21 Diell

Elbasan 7/21 Diell

Berat 4/22 Diell

Vlorë 8/20 Diell

Korçë -1/12 Diell re

Gjirokastër 1/20 Diell

Sarandë 8/20 Diell.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Aksident në aksin rrugor Laç-Patok, humb jetën shoferi 22-vjeçar

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në aksin rrugor Laç-Patok. Drejtuesi i mjetit Redon Zefi, 22-vjeç banues në Laç...

Close