X

Sondazhi i dytë i Notos, bie PS, rritet PD. Nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot, do të fitonte opozita e bashkuar


Sondazhi i dytë i zhvilluar nga Antonio Noto, në bashkëpunim me RTV Ora, tregon se ka një rënie të lehtë të PS-së dhe rritje të  Partisë Demokratike.

Sipas këtyre shifrave, nëse zgjedhjet do të mbaheshin sot, opozita e bashkuar, pra PD, LSI dhe aleatët e tjerë do të fitonin zgjedhjet.

Lidhur me orientimin e votës për PS-në sot do të votonin nga 41-45%, me një rënie me 1% nga data 19 janar ku kjo shifër ishte 42-46%.

Ndërsa për PD-në ka pasur një rritje me 1%, duke shkuar nga 33-37% në 19 janar në 34-38% ditën e sotme.

Rënie ka pësuar edhe LSI me 1% nga 19 janari, ku ishte në kuotat 9-13%, ndërsa sot kap shifrën 8-12%.

PDIU ka qëndruar në kuotën e saj të 19 janarit nga 1-3%.

Ndërkohë, rritje kanë pësuar edhe partitë e tjera me 1%.

LEXO EDHE:

Sondazhi për Elbasanin/ Bie Partia Socialiste, rritje e madhe e Partisë Demokratike

Sondazhi për Shkodrën, si do të votonin shkodranët nëse zgjedhjet mbaheshin sot

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME
Mashtrimi/ “Punoj në SPAK, për 500 euro të fus në punë në prokurori”

Një zonjë denoncoi në emisionin ‘Stop” mashtrimin nga ana e një vajze të quajtur Ilda Kërkapi. Në muajin Dhjetor Kërkapi,...

Close