X

Solli në jetë foshnjën tek Sanatoriumi, në gjendje të rëndë 22-vjeçarja nga Korça me Covid-19

Një 22-vjeçare e infektuar me koronavirus ka sjellë në jetë foshnjën e saj tek spitali “Shefqet Ndroqi”, ndërsa tashmë ndodhet në gjendje të rëndë, e intubuar.

Abc News raporton se foshnja është sjellë në jetë me anë të një ndërhyrje cezariane, në bashkëpunim me spitalin “Koço Gliozheni”. E reja ishte në muajin e fundit të shtatzënisë, ndërsa aktualisht ndodhet në gjendje të rënduar.

Kujtojmë se ditën e djeshme humbi jetën një 28-vjeçare nga Elbasani e cila, po ashtu ishte shtatzënë dhe mjekët u detyruan, që me anë të një cezariani, të sillnin në jetë foshnjën edhe pse e reja ishte në muajin e shtatë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
LSI padit në SPAK kryebashkiakun e Vorës: Ka lejuar krijimin e një grupi kriminal për blerjen e votës

Lëvizja Socialiste për Integrim padit pranë Prokurorisë së Posaçme, kryetarin e Bashkisë së Vorës, Gentian Picari. Përmes një padie të...

Close