X

Rrëfehet Dash Shehi: Kam punuar si murator dhe rrobaqepës! Lekët i humbas gjithmonë…

Dashamir Shehi, kreu i LZHK-së, ka rrëfyer kujtimet e jetës së tij në emisionin “Opinion”.

Shehi ka kujtuar vitet jetës në sistemin komunist. Ai tha se ka qëndruar për 4 vite e gjysmë pa punë, ndërsa shtoi se ka bërë disa punë si murator, marangoz apo rrobaqepës.

Kam qëndruar katër vite e gjysme pa punë, kam punuar murator, marangoz, rrobaqepës me pagu cigaret. Mësova të qep me njëri-tjetrin. Po të kesh dhunti artizanale mësohesh. Punova një natë kasher dhe humba 100 lekë dhe u dorëzova. Sa herë kam pasur kontakt me lekët i kam humbur.”-tha Shehi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Sondazhi për Shkodrën, si do të votonin shkodranët nëse zgjedhjet mbaheshin sot

Opozita e bashkuar shfaqet fituese në qarkun e Shkodrës, sipas sondazhit të Antonio Notos në bashkëpunim me RTV Ora. Krahasuar...

Close