X

Koronavirusi i merr jetën 17-vjeçarit nga Elbasani


Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme në Shqipëri.

Një 17 vjeçar nga qyteti i Elbasanit, ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit.

Adoleshenti ishte i shtruar prej një jave në spitalin Shefqet Ndroqi në Tiranë dhe ka qëndruar në terapi intensive, por nuk ka mundur të mbijetojë.

Mësohet se edhe prindërit e kanë qenë të prekur me virusin dhe babai vijon të qëndrojë në spital

Situata e pandemisë është rënduar në vendin tonë, me rritje të infektimeve dhe fataliteteve, ndërkohë që spitalet kanë patur një fluks të jashtëzakonshëm.

Autoritetet shëndetësore dhe qeveria nuk e kanë parë të arsyeshme të izolojnë vendin, por kanë aplikuar vetëm orën policiore, ku nuk lejohet qarkullimi pas orës 20:00.

Vaksinimi i qytetarëve po vijon me ritme të ngadalta, sepse deri në këto momente dozat e mbërritura në Shqipëri janë të papërflillshme në raport me nevojat e popullsisë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME
Mjekja: Covidi është futur në çdo shtëpi, përkeqësohet brenda 36 orëve

Mjekja kirurge në “Spitalin Amerikan”, Lida Shosha u ndal ndër të tjera dhe tek masat e ndërmarra për të lejuar...

Close