X

Radhët e votuesve në Kosovë si mesazh për 25 prillin


Nga Astrit Patozi

Të admirueshme radhët e gjata të zgjedhësve përpara qendrave të votimit në Kosovë. Dhe të mendosh që ne të Shqipërisë kemi shumë më tepër arsye se ata për një ndryshim të fortë politik më 25 prill.

Që do të thotë se këtu ia vlen të qëndrosh në pritje për të votuar edhe sikur procesi të zgjasë një javë rresht. Të paktën në Kosovë nuk është ndonjë qamet të mbahen zgjedhje prapë edhe pas 6 muajsh, në rast se mazhorancat nuk funksionojnë.

Dhe megjithatë ka një ndërgjegjësim të jashtëzakonshëm sot, sikur po votohet për herë të parë dhe të fundit. Ndërsa ne duhet ta pyesim mirë veten kur të shkojmë tek kutia.

Sepse për shkak të kryetarokracisë, si regjim i korruptuar politik, atë që hipën në kalë, jo vetëm nuk e zbret dot për katër vjet, por mund ta kesh në kurriz edhe për gjithë jetën”, shkruan ai në rrjetet sociale.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BLOG
Andi Bushati: Orët e mia të bllokimit në superstradën e veriut dhe pse më sulmuan Rama dhe Balluku

Nga Andi Bushati Për shkak të lodhjes dhe kalvarit të stërgjatur, si një prej mijëra të bllokuarve në rrugën Lezhë...

Close