X

Reshjet e borës, rrugët ku shoferët duhet të përdorin zinxhirë

Reshjet e dëborës kanë përfshirë vendin tonë dhe po punohet për pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës.

Autoriteti Rrugor Shqiptar bën me dije se vijon qarkullimi normal në të gjitha akset kombëtare.

Përdorimi i zinxhirëve sugjerohet për segmentet Fushë Studë-Klenjë dhe Krujë-Sarisalltik në rrugën e Dardhës, për shkak të temperaturave të ulëta.

Ndërsa drejtuesve të mjeteve, sidomos atyre që udhëtojnë gjatë natës, i sugjerohet që të reduktojnë shpejtësinë dhe të respektojnë sinjalistikën.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
AstraZeneca i përgjigjet akuzave: Nuk i kemi bërë padrejtësi BE-së!

Drejtuesi i AstraZeneca Pascal Sorio e ka mbrojtur kompaninë e tij pas kritikave të Bashkimit Evropian për reduktim të dozave...

Close