X

E trishtë në Librazhd! Nënë e bijë humbin jetën nga COVID-19 brenda një dite

Nënë e bijë në Librazhd kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit brenda një dite.

ABC raporton se nuk mundi që t’i mbijetonte sëmundjes Safete Leka 93 vjeç dhe Vera Hysa 71 vjeç.

E moshuara jetonte në një shtëpi me vajzën Verën dhe bashkëshortin e saj. Kjo e fundit ka qenë specialiste në ish-bazën e Bujqësisë Librazhd.

Pasi shfaqi shenja të koronavirusit, Vera u shtrua në spitalin “Shefqet Ndroqi”, ku prej tre ditësh ndodhej në intubim.

Pritet tashmë që trupi i saj i pajetë të dërgohet në Librazhd. E para humbi jetën 93-vjeçarja, dhe pas katër orësh edhe e bija. Ndërkohë pozitiv për Covid-19 ka dalë edhe bashkëshorti i Verës.

Para dy ditësh humbi jetën nga Covid-19 dhe një i ri 23-vjeçar nga Përrenjasi.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Artistët padisin në SPAK Çuçin e drejtues të policisë: Po lënë mafiozët të ngrenë kullat e krimit!

Aleanca për Teatrin ka kallëzuar në sot në SPAK ministrin e Brendshëm, Bledi Çuçi, kreun e Policisë së Shtetit, Ardi...

Close