X

Basha kujton Holokaustin: Përballja me të keqen është imperative edhe sot

Kryedemokrati Lulzim Basha, kujton Ditën Ndërkombëtare të Përkujtimit të Holokaustit.

Basha shkruan në rrjetet sociale se qëndresa dhe përballja me të keqen është imperative edhe sot kur fatkeqësisht fuqia e propagandës është akoma shkatërrimtare.

“Sot në #Holokaustremembranceday kujtojmë dhe nderojmë viktimat e holokaustit dhe gjithë brezat e humbur prej tij.

Qëndresa dhe përballja me të keqen është imperative edhe sot kur fatkeqësisht fuqia e propagandës është akoma shkatërrimtare. #neveragain #neverforget”, shprehet Basha.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Reshjet e borës, rrugët ku shoferët duhet të përdorin zinxhirë

Reshjet e dëborës kanë përfshirë vendin tonë dhe po punohet për pastrimin e akseve dhe shpërndarjen e kripës. Autoriteti Rrugor...

Close