X

Biden dhe Putin zhvillojnë telefonatën e parë, çfarë diskutuan dy liderët

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe Presidenti rus Vladimir Putin kanë zhvilluar bisedën e tyre të parë telefonike.

Putini theksoi se normalizimi i marrëdhënieve është në interes të të dy vendeve. Në të njëjtën kohë, ai shtoi se përmirësimi i dialogut midis dy vendeve do të ndikojë për të gjithë botën, për shkak të ndikimit të tyre në sigurinë dhe stabilitetin global.

Të dy liderët diskutuan gjithashtu çështjen e skadimit të shpejtë të Traktatit të Ri START, marrëveshja e fundit e armëve midis dy shteteve për të zvogëluar arsenalet e tyre bërthamore.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Haradinaj mesazh Serbisë: Jo më kokën ulur, do të forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj, ka përcjellë një tjetër mesazh për Serbinë. Haradinaj thotë se Kosova me të...

Close