X

Meta publikon shifrat: Të ndalet largimi i trurit nga Shqipëria!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta përmes një statusi në rrjetet sociale shprehet se sot më shumë se kurrë vendi ka nevojë për shpresë dhe besim.

Ai apelon të ndalet largimi i trurit nga Shqipëria, referuar shifrave gjithnjë e në rritje.

Sipas Metës nga vendi duan të largohen 92% e studentëve për Mjekësi, 79% e studentëve për Ekonomi, 64% e studentëve për Pedagogji.

“NDAL LARGIMIT TË TRURIT!

Më shumë se kurrë, Shqipëria ka sot nevojë për shpresë dhe besim. ” shkruan Meta.

NDAL LARGIMIT TË TRURIT!
Më shumë se kurrë, Shqipëria ka sot nevojë për shpresë dhe besim. 🇦🇱

Posted by Ilir Meta on Monday, January 25, 2021

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Deutsche Welle: Çfarë pritet të ndodhë sot me bisedimet Turqi-Greqi

Për pesë vite sundoi heshtja. Këtë të hënë (25.01) Turqia dhe Greqia zhvillojnë sërish bisedime për divergjencat e tyre në...

Close