X

Del nga shtrati lumi Ishëm, përmbyten disa fshatra në Fushë-Krujë

Moti i keq ka shkaktuar probleme në disa zona të vendit.

Reshjet e shumta kanë sjellë edhe daljen e lumit Ishëm nga shtrati duke shkaktuar përmbytje në disa fshatra të Fushë-Krujës.

Raportohet se përmbytje ka pasur në fshatin Bilaj, Mallkuç dhe Murqinë.

Reshjet e vazhdueshme të shiut të ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje edhe në Kurbin. Në fshatin Gjorem, sipërfaqe të tokave bujqësore ndodhen nën ujë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Pasdite do të ketë rrebeshe shiu dhe stuhi në të gjithë vendin

Moti ditën e hënë parashikohet kryesisht i vranët paradite si dhe kryesisht orët e mesditës me intervale të shkurtra kthjellimi...

Close