X

Gjykata Speciale refuzon lirimin nga paraburgimi të Kadri Veselit

Gjykata Speciale ka refuzuar kërkesën për lirimin nga paraburgimi të Kadri Veselit.

Avokati i tij, Ben Emmerson, kishte kërkuar që klienti i tij, Kadri Veseli të lirohet përkohësisht nga paraburgimi, shkruan Express.

Ai madje kishte ofruar një listë me kushte që do të plotësoheshin nëse Veseli do të lirohej. Vendimin për refuzimin e kërkesës e ka marrë gjykatësi Nicolas Guillou.

“Gjyqtari i procedurës paraprake konkludon se ekziston rreziku që z. Veseli të ikë, pengojnë përparimin e procedurave të Dhomave të Specializuara ose kryejnë krime të mëtejshme kundër tyre perceptohet si në kundërshtim me UÇK-në, përfshirë dëshmitarët që siguruan provat në SPO dhe / ose pritet të paraqiten para Dhomave të Specializuara . Gjyqtari i procedurës paraprake do të vlerësojë më poshtë nëse këto rreziqe mund të adresohen në mënyrë adekuate nga Kushtet e propozuara”, thuhet në reagim.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Koronavirusi në Shqipëri, shtatë viktima dhe 786 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se në 24 orët e fundit nga 3513 testime, janë konfirmuar 786 raste të reja me...

Close