X

E trishtë, ndahet nga jeta volejbollisti i njohur shkodran


Ndahet nga jeta volejbollisti i njohur shkodran Ali Bushati. Lajmin e ka bërë me dije deputeti socialist Ditmir Bushati. Ai e konsideron ikonë të sportit shqiptar që do të kujtohet gjithmonë për kontributin e tij të jashtëzakonshëm dhe si qytetar me vlera të rralla.

“Një prej ikonave të sportit shqiptar, Ali Bushati, u nda sot prej nesh. Volejbollist i Vllaznisë, Partizanit dhe ekipit tonë kombëtar, Ali Bushati do të kujtohet gjithmonë për kontributin e tij të jashtëzakonshëm si një sportist i madh dhe qytetar me vlera të rralla! Prehu në paqe Mjeshtër”, shkruan Bushati.

Ali Bushati, ka zhvilluar rreth 60 ndeshje ndërkombëtare, 25 prej të cilave me ekipin përfaqësues.  Ai mbante disa tituj: Mjeshtër i merituar i sportit, “Nderi i Sportit shqiptar 2000” dhe është nderuar nga ish-presidenti Bamir Topi si “Mjeshtër i madh i punës” për meritat e tij të jashtëzakonshme për volejbollin shkodran e atë shqiptar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Reali gati të rikthejë Hakimin, Interi rrezikon. Nuk kanë paguar për lojtarin

Interi rrezikon ta humbasë një nga afrimet e bujshme të merkatos së verës, Açraf Hakimi. Ky i fundit u afrua...

Close