X

Armando Sadiku transferohet te Bolivar në Bolivi

Armando Sadiku transferohet në Bolivi, te skuadra e Bolivar. Sulmuesi shqiptar ka befasuar me këtë lëvizje, pas aventurës së dështuar tek Erzurumspor në Turqi.

Marcelo Claure, presidenti i Bolivar, e ka bërë me dije këtë lëvizje dhe Sadiku tani është gati për eksperiencën e re.

“Mirë se vjen Armando Sadiku. Sulmuesi i fuqishëm, 29-vjeçar, i cili shkëlqeu në ligat kryesore në Europë duke shënuar më shumë se 100 gola në Zvicër, Spanjë, Poloni dhe Turqi, pjesë e kombëtares shqiptare. Ai është shqiptari i parë që vjen në Bolivi”, shkruan mes të tjerash Claure.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Reali kthehet në shina, fiton thellë ndaj Alaves, Benzema dygolësh

Reali i Madridit u kthye te fitorja në LaLiga, duke harruar disi dy humbjet e fundit në Superkupën e Spanjën...

Close