X

“Kostoja e jetesës është rritur”, Basha: Dështim i Ramës, koha për ndryshim

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka publikuar një tjetër video në rrjetet sociale, ku bën edhe njëherë qeverinë dhe kryeministrin Edi Rama përgjegjës për varfërinë në vend.

Basha shkruan ndër të tjera se pas tetë vitesh kostoja e jetesës është rritur dita-ditës. Kreu i demokratëve bën thirrje për ndryshim. Sipas tij kryeministri Rama duhet të largohet.

“Pas 8 viteve të dështimit të Ramës, pasi kostoja e jetesës është rritur dita-ditës, ka ardhur koha për ndryshim. Rama duhet të largohet, dhe ne do të sjellim një të ardhme më të mirë për Shqipërinë”, shkruan Basha.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
“Unë nuk çoj njerëz të blejnë vota”, Alizoti: Njerëzit të zgjedhin atë që është më mirë

Tomorr Alizoti është caktuar drejtues politik i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit. I ftuar në studion e ABC, Alizoti...

Close