X

Iu ndalua të kandidojë në zgjedhje, KQZ do të vendosë sot për Albin Kurtin

Gjatë ditës së sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë do të mbajë mbledhjen e radhës.

Pritet që sot të vendoset për certifikimin e partive politike bashkë me listat e kandidatëve.

KQZ siç ka njoftuar mbrëmë Valdete Daka në një debat, do të vendosë për fatin e kandidimit të kreut të VV-së, Albin Kurti dhe 46 personave të tjerë të cilët kanë probleme me ligjin.

Vendimi për certifikimin e tyre apo jo merret me shumicën e votave të anëtarëve të KQZ-së.

Nëse për çfarëdo arsye anëtarët mungojnë sot apo vazhdimisht, pra nëse ka mungesë kuorumi për t’i shtyrë përpara mund të ndodhë paralizimi i procesit dhe në këtë formë KQZ-së i pamundësohet organizimi i zgjedhjeve në afatin e parashikuar.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, BALLKAN, FLASH, LAJME
Ishte dënuar në Itali për organizatë kriminale dhe grabitje, arrestohet 54-vjeçari

Blutë e Elbasanit kanë arrestuar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprën penale “Pjesëmarrje në organizatë kriminale për...

Close