X

Itali/ 472 të vdekur në 24 orët e fundit nga Covid-19, mbi 13 mijë të infektuar

Italia vijon të ketë shifra të larta ditore të të infektuarve dhe të vdekurve me Covid-19.

Në shtetin fqinj në 24 orët e fundit janë regjistruar 13.633 raste të reja më koronavirus në 267.567 tamponë të kryer. Por numri i të infektuarve të rinj është më i ulët se një ditë më parë ku ishin 14.078 raste.

Ndërsa jetët e humbura në 24 orët e fundit janë 472 persona, ndërkohë që një ditë më parë ishin 521 të vdekur. Gjithsej që prej nisjes së pandemisë në Itali kanë humbur jetë 84 674 persona.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Bota Kryesore, LAJME
Njoftim i ambasadës/ Test i detyruar për Covid përpara hyrjes në Gjermani

Gjermania e ka vendosur Shqipërinë në zonën e kuqe. Në një njoftim të ambasadës thuhet se nga dita e dielë...

Close