X

Foto/ Aksident në Elbasan, dy të plagosur rëndë

Një aksident me pasojë plagosjen e të paktën dy personave ka ndodhur në aksin e rrugës kombëtare që lidh Elbasanin me Peqin.

Ngjarja ndodhi rreth orë 14:50 në afërsi të qendrës së fshatit Papërr. Burime nga vendngjarja raportuan se në aksident u përfshinë dy automjete.

Një prej të plagosurve, një grua, kishte mbetur e bllokuar në automjet, ndërsa është dashur ndërhyrja e zjarrfikëses që të bënte të mundur nxjerrjen e saj.

Të plagosurit janë transportuar në Spitalin e Elbasanit, ndërsa mësohet se janë në gjendje të rëndë. Në vendngjarje ka mbërritur policia dhe autoambulanca, ndërsa ende nuk janë të qarta rrethanat e aksidentit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in Uncategorized
Parada inauguruese/ Presidenti i SHBA-ve, Joe Biden në këmbë drejt Shtëpisë së Bardhë

Nis parada inauguruese për të nderuar administratën e Presidentit Joe Biden. Biden dhe Nënpresidentja Kamala Harris do të shoqërohen nga...

Close