X

Regjistrohen 356 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, 15 të vdekur

Regjistrohen 356 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se 15 pacientë kanë humbur jetën.

Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se në 24 orët e fundit janë shëruar 587 persona.

Deri tani në Maqedoninë e Veriut janë prekur nga koronavirusi 89 817 persona dhe prej tyre 75 387 persona janë shëruar, ndërsa 2 754 kanë ndërruar jetë. Numri i përgjithshëm i rasteve aktive është 11 676.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
FOTO- Krimi i tmerrshëm/ I riu arrestohet me kokën e babait në duar

Një burrë i zhveshur dhe i mbështjellë me zorrë dhe kokën e prerë të babait të tij në dorë ndërsa...

Close