X

Antimafia italiane godet “Ndragetën”, mes të arrestuarëve një grua shqiptare

Një operacion i madh kundër mafies po zhvillohet aktualisht në Itali, ku raportohet se janë sekuestruar miliona euro pasuri.

Mësohet se mes të arrestuarve në megaoperacionin e Antimafias italiane, i koduar “Basso profilo”, është edhe një grua shqiptare.

Sipas Ora News, bëhet fjalë për shtetasen Odeta Hasaj, lindur në Shqipëri më 16/05/1967.

Rezultatet e operacionit:

47 të arrestuar

59 kompani nën sekuestro

45 banesa nën sekuestro

29 automjete nën sekuestro, mes të cilëve 2 Porsche

77 llogari bankare nën sekuestro

24 karta crediti nën sekuestro

1 mjet lundrues

1 kallup floriri

1 orë Rolex

Operacioni i koduar “Basso profilo” (profil i ulët) ka impenjuar rreth 370 forca policore, prej të cilëve 200 pjesë e trupave të Antimafias italiane, e 170 forca të përbëra nga Guardia di Finanza e të Policisë së Shtetit.

Operacioni po ekzekuton urdhër arrestime të shumta ndaj eksponentëve më të rëndësishëm mafiozë të klanevetë Ndragetës kalabreze si “Grande Aracri”, “Arena”, “Buonaventur”e Aracri”, që veprojnë në Crotone, Isola Capo Rizzo dhe Cutro.

Operacioni ka zbardhur një aktivitet të paligjshëm parash me vlerë mbi 300 milionë euro.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Panariti: Ja pse do të zgjidhja vaksinën “Pfizer” dhe jo vaksinat e tjera

Drejtori i Kabinetit të Presidentit të Republikës, Edmond Panariti shpjegon përfitimet që vijnë nga vaksinat anti-Covid të prodhuara nga kompania...

Close