X

Nëntë viktima dhe 294 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë kanë humbur jetën 9 pacientë.

Ministria e Shëndetësisë raportoi se nga 1,729 testime, 294 persona rezultuan pozitivë.

Nga muaji mars deri më sot numri i përgjithshëm i të prekurve me COVID-19 ka arritur në 56.412 raste.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 101 raste, Prizren 35 raste, Ferizaj 19 raste, Gjilan 15 raste, Podujevë 15 raste, Suharekë 13 raste, Klinë 11 raste, Pejë 11 raste, Lipjan 9 raste, Gjakovë 7 raste, Malishevë 7 raste, Rahovec 7 raste, Fushë-Kosovë 6 raste, Shtime 6 raste, Dragash 5 raste, Kamenicë 5 raste, Kaçanik 5 raste, Viti 5 raste, Drenas 3 raste, Mitrovicë 3 raste, Deçan 2 raste, Skenderaj 2 raste dhe me nga një rast komunat Junik dhe Vushtrri.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BALLKAN, LAJME
Makina përfshihet në ecje nga flakët, shpëton mrekullisht shoferi në Vorë

Një makinë është përfshirë nga flakët në ecje sot në Vorë. Ngjarja ndodhi rreth orës 13:30, në rrugën dytësore në...

Close