X

ZYRTARE/ Futbollisti shqiptar firmos kontratë të re me klubin e Premier Ligës

Futbollisti kosovar, Meritan Shabani ka firmosur një kontratë të re me skuadrën e Volvesit në Angli.

Trekuartisti 21-vjeçar ka firmosur një kontratë të re deri në vitin 2023.

Mesfushori shqiptar ka qenë pjesë e skuadrës së dytë të Bajernit të Mynihut dhe u transferua në verën e vitit 2019 tek Volvesi.

Ai aktivizohet tek skuadra e U-23 dhe ndeshjen e fundit ndaj Uest Bromuiç Albion në Premier Ligë, trajneri Nunjo Espirito Santo e uli në stol.

Lajmin e rinovimit të Shabanit e ka bërë publike vetë klubi anglez me anë të një komunikate.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in SPORT
Një vit te Dortmundi, Haaland me shifra prej “jashtëtokësori”

Më 18 janar 2020, pra fiks një vit më parë, Erling Braut Haaland debutoi me Borussia Dortmundin. Sulmuesi norvegjez hyri...

Close