X

Të “pushtuar” nga bora dhe acari, çfarë pritet gjatë javës

Shqipëria është përfshirë nga një mot i acartë gjatë këtyre ditëve, i shoqëruar me ngrica dhe reshje dëbore në zonat malore sipas Meteoalb.

Tempeturat kapën minimumin -12 gradë celcius si rrallë më parë, ndërsa temperaturat maksimale shënuan +6 gradë.

Ndërkohë që pritet largimi i acarit, brenda 2 ditësh vendi do të “pushtohet” sërish nga reshjet e dendura të shiut me masa ajrore të nisura nga Italia, të cilat do të përshkojnë të gjithë gadishullin e Ballkanit për të zbritur më pas në Greqi në drejtim të ishullit të Kretës.

Pritet që reshjet të shfaqen fillimisht në zonat bregdetare me intensitet të ulët gjatë të enjtes pasditë për të qenë më intensive gjatë të premtes dhe fundjavës së ardhshme.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Projekti i rrugës Vlorë-Orikum, Meta: Të ndërtohet sa më parë Peshkëpi-Selenicë, s’ka asnjë qindarkë për të në buxhet

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka dalë në një konferencë për shtyp në Vlorë për debatin e fundit...

Close