X

Basha nxjerr reagimet e qytetarëve: Rama gënjeu për shëndetësinë falas

Lideri i opozitës Lulzim Basha ka publikuar një premtim të kreut të qeverisë Edi Rama për shëndetësinë falas duke e ballafaquar me dëshmitë e qytetarëve që kanë paguar shumë para për të marrë një shërbim shëndetësor.

“Na rropën”, shprehet një prej tyre.

Basha thotë se Rama gënjeu pasi sot shëndetësia është në kolaps dhe shqiptarët paguajnë sot më shtrenjtë se çdokush në rajon.

“Premtoi shëndetësi falas për të gjithë por gënjeu. Shëndetësia është në kolaps dhe shqiptarët paguajnë më shtrenjtë se çdokush në rajon! Rama është dështim. Ai duhet të largohet” shkruan Basha.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Arrestimi i kryetarit të komunës në Ulqin, Dritan Abazoviç: Fund abuzimeve

Punësimet partiake çuan pas hekurave kryetarin e komunës së Ulqinit Ljoro Nrekiq dhe zyrtarë të institucionit që drejton. Reagimet kanë...

Close