X

Meta i uron ditëlindjen legjendës vlonjate të peshëngritjes, Myslym Myslimit: Gjithmonë respekt dhe nderim!

Në Vlorë, Presidenti i vendit Ilir Meta ka gjetur rastin të takojë nga afër e t’i urojë ditëlindjen edhe legjendës vlonjate të sportit të peshëngritjes, Myslym Myslimit.

Meta shprehet përmes një statusi në Facebook se ai ka gdhendur me punën, talentin dhe karakterin e tij një personalitet, që të imponon respekt dhe nderim gjithmonë.

STATUSI I PLOTE
I lumtur t’i uroja sot 60-vjetorin e lindjes, legjendës vlonjate të sportit të peshëngritjes, Myslym Myslimi.
Mbi 10 herë kampion i vendit me fanelën e Flamurtarit dhe të Partizanit, rekordmen dhe titullar i ekipit kombëtar, ai ka gdhendur me punën, talentin dhe karakterin e tij një personalitet, që të imponon respekt dhe nderim gjithmonë, duke treguar njëkohësisht se është një qytetar shembullor, familjar dhe prind i shkëlqyer. Kënaqësi të ndaja disa momente edhe me familjen e tij të mrekullueshme.
EDHE 100 KAMPION! 💐

I lumtur t'i uroja sot 60-vjetorin e lindjes, legjendës vlonjate të sportit të peshëngritjes, Myslym Myslimi.
Mbi 10…

Posted by Ilir Meta on Monday, January 18, 2021

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Eksperti amerikan: Do të doja ta shihja në Kosovë një parti si e Abazoviçit në Mal të Zi

Eksperti amerikan dhe profesori i universitetit John Hopkins, Daniel Serwer, u shpreh se do të dëshironte që në Kosovë të...

Close