X

Aksident tragjik në Kosovë, mjeti me targa shqiptare humb kontrollin dhe përplas makinën në korsinë tjetër, dy viktima


Dy persona kanë humbur jetën, si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur para rreth një ore në fshatin Ponoshec të Gjakovës.

Lajmin e rëndë e ka konfirmuar për mediet fqinje, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Nusret Gjurkaj.

Gjurkaj tha se personi i tretë ka pësuar lëndime të rënda trupore ndërsa vozitësi ka lëndime të lehta.

“Me 18.01.21, rreth orës 18:00 në fshatin Ponoshec ka ndodh aksident trafiku me fatalitet. Vozitësi i automjetit me targa të Shqipërisë, i cili si pasojë e humbjes së kontrollit mbi automjetin e tij, del në shiritin tjeter duke goditur veturën qe ishte duke lëvizur në shiritin e tij. Në vend ngjarje kanë dal zjarrëfiksat dhe autoambulanca, ku sipas ekipit mjeksor kanë konstatuar vdekjen e 2 personave, pasagjeri i tretë ka pasuar lëndime serioze ndërsa vozitësi i veturës ka pesuar lëndime të lehta trupore. Ne vendngjarrje ka dalë dhe kryeprokurori. Vazhdon shikimi i vendit te ngjarrjes”, tha Gjurkaj.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Vaksina, Rama vijon sulmet ndaj BE-së: Nuk pa përtej kufijve të vetë

Kryeministri Edi Rama është bërë pjesë e seancës parlamentare, ku ka folur për procesin e vaksinimit në vend, ku i...

Close