X

Ilir Meta nderon kujtimin e tre Heronjve të Kombit: Flakadanë të lirisë së Kosovës, që nuk shuhen kurrë!


Presidenti Ilir Meta ka nderuar kujtimin e tre Heronjve të Kombit, Jusuf Gërvalla, Kadri Zeka dhe Bardhosh Gërvalla, të vrarë në 17 janar të vitit 1982.

“Tre flakadanë të lirisë së Kosovës, që nuk shuhen kurrë! Lavdi!”, shkruan kreu i shtetit në “Facebook”.

Sot shënohen 39 vjet nga dita e atentatit, që vijon të kujtohet jo vetëm nga familjarët, por edhe populli shqiptar.

Ndonëse kanë kaluar kaq shumë vjet opinioni në Shqipëri dhe Kosovë nuk ka mundur të mësojë të vërtetën e plotë të asaj ngjarje të errët.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, FLASH, LAJME
Stuhia “Leandro”, mbyllen shkollat në disa zona në Greqi

Sinoptikanët kanë parashikuar që Ballkani do të goditet nga një stuhi e quajtur “Leandro”. Kjo stuhi ka sjellë uljen e...

Close